AS
Soru Sahibi
5 Nisan 2011 08:28

Benim 3.5 yasında kızım var florür tedavisi yaptırmak istiyorum ancak cocuk

Benim 3.5 yasında kızım var florür tedavisi yaptırmak istiyorum ancak cocuk Dr gerekli olmadıgını sularda yeterli miktarda florür olduğunu söyledi bu konuda bilgi verirseniz çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Elif Gündüz
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Sevgili Süreyya Hanım, Eğer cocugun süt dislerinde cürügü yoksa ya da cürük riski yoksa flor uygulamasına bence de gerek yok. Flor uygulaması sırasında cocugun kesinlikle uygulanan ilacı yutmaması gerekli. 3,5 yasındaki cocugu koltukta sakin oturtmak herzaman mumkun olmayabilir. Benim tavsiyem 3-6 aylık periotlarda dis hekiminize kontrole gorurmeye devam edin, ve aksamları mutlaka siz fırcalayın. Gece de beslenmesine izin vermeyin uyku arasında. Saygılarımla

11 Nisan 2011 17:33