ge
Soru Sahibi
3 Eylül 2016 08:37

BEL KAYMASI

Merhaba hocam. Ben 27 yaşında 1.73 boy 62 kilo bir bayanım.Benim sorunum otururken özelliklede araçta oturuken belimin sağ tarafında bir boşluk varmış gibi acı hissediyorum ve batıyor. birde bedenimin üst tarafı alt tarafının üstüne geçmiş gibi hissediyorum.Bu hafta başka bir rahatsızlık için ortopediye gittim.Doktor film istedi ve sonucunda belimizde omurilik kemiği düz bir yapıda gelir senin bel tarafında bu düzlem kaymış,bel kayması dedi ve çok güzel izah etti.50-60 yaşında bel fıtığı olursun dedi.Kesinlikle kilo almayacaksın ve ağır kaldırmayacaksın dedi.ilaç vs birşey vermedi.Ve benim belimdeki o boşluk şuan ağrı yapıyor.ve daha gencim bunu bir tedavisi var mıdır.Farklı bir doktora mı gideyim ne öneririsiniz daha gencim şimdiden yapılacak bir tedavi var mı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Engin Kesgin
Ortopedi ve Travmatoloji

Doktorunuz güzel açıklamış. Gerekli önerileri yaparsanız ağrılar veya beldeki hissettiğiniz acı kaybolur. Gçer düzenli egsersiz ve kilo almadan devam edeceğiz yaşam tarzı sizinm için sağlıklı olacaktır.

3 Eylül 2016 10:20