SR
Soru Sahibi
23 Haziran 2021 15:56

Bebeğim doymuyor sanırım

Merhabalar 2 aylık kolik bebeğim var emmekte zorlanıyor gaz gelince emmeyi bırakıyor. İlk ay 1 kg aldı ama 2. Ay 700 gram aldı doktor son sütü ememiyor ondan gelişmiyor sağıp kaşıkla içir dedi ama emdikten sonra sağım yapıyorum 5 ml süt çıkmıyor bile yada ben mi sağmayı beceremiyorum elektrikli pompa kullanıyorum en son emdikten 2 saat sonra sağım yaptım 2 göğsümden toplam 70 ml falan süt çıkarttım sütüm mü az sağmayı mı beceremiyorum bilmiyorum doyamadığından şüphe ediyorum eskiden bezi dolu dolu olurdu şimdi ise daha az oluyor idrarı kakasını da 2 günde bi ir yapıyor ilk başlarda oda dolu dolu olurdu şimdi daha bu durumda ne yapamam gerekiyor? Doktorum zorla emzir falan diyor ama çocuk bi süre sonra emmek istemiyor huysuzlanıyor ağlıyor

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İpek Özunan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Merhaba, kilo alımı güzel, emzirme ile ilgili bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Emzirdikten sonra haliyle meme boşalacaktır. Kolik için bazı önerileri olmuştur izleyen doktorunuzun. Genel değerlendirmesinin yapılması ve ayrıntılı bir görüşme ile sorunlarınıza çözüm bulunacaktır. İyi akşamlar

23 Haziran 2021 23:13