EC
Soru Sahibi
18 Ekim 2017 00:17

Balon fobisi

Iyi günler. 6 yaşında kız ogrencim çok ciddi derecede krize girecek kadar balon dan korkuyor. 3 yaşında elinde balon patlamış. Bunu nasıl asabiliriz

1 cevap
Cevaplar (1)

Iyi gunler Canan hanim, bir obje veya bir durumdan korkmak bir cok kiside rastlaniyor. Bir korkuyu fobi olarak tanimlamak icin o kisinin yasadigi korkudan dolayi rahatsiz olmasi ve gundelik hayatini etkilemesi gerekir. Ogrenciniz balonlardanmi (globophobia) yoksa yuksek sestenmi (ligyrophobia) ornegin patlama sesi, yuksek muzik sesi vs korkuyor? Bunu ayirt etmenizde onem var. Ogrenciniz fobisini yenmek icin bir uzmana gidip terapi alabilir. Sevgiler

18 Ekim 2017 16:01