CA
Soru Sahibi
13 Mart 2019 17:30

Babam icin lütfen

Karaciğer bilober dağınık yerleşimli,en büyüyü segment 3 düzeyinde yaklaşık 28×21 mm ölçülen güncel tetkikte boyut artışı gösteren,silik sınırlı,metastaz olasılı fokal hipodens görünümler dikkati çekmiştir. Karaciğer segment 6 düzeyinde post_operatif değişiklik lehine değerlendirilen görünüm benzerdir .hocam aydınlatırmısınız ve bizi nasıl bi yol bekliyo

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Ahmet Dirier
Radyasyon Onkolojisi

Aysun hanım iyi akşamlar Sadece bu tetkikle bir şey söylemek zor. Anladığım kadarıyla kalın bağırsakta kanseri ve karaciğere metastaz yapmış. Başka yerde metastaz var mı yok mu, şu ana kadar aldığı tedavilere göre bir şeyler söylenebilir. Elinizdeki diğer raporları da gönderirseniz bilgi vermeye çalışayım.

14 Mart 2019 19:03
CA
Soru Sahibi

Teşekürler hocam geçen yıl kalın bagirsaktan ameliyat oldu 17 cm alındı karaciğer segment 6 dan 2 tümör çıkarıldı 18 sean kemoterapi aldı dr.lar birşeyin kalmadi 3 ay sonra kontrol dedi bu hafta çekilen emar da bu sonuç cıktı

14 Mart 2019 19:21
Doç. Dr. Ahmet Dirier
Radyasyon Onkolojisi

Merhaba Karaciğerde metastaz tekrar çıkmış. Bu sebeple tekrar kemoterapi başlanması gerek. Selamlar.

15 Mart 2019 14:21