YA
Soru Sahibi
15 Ağustos 2017 07:36

Ayak tarak kemiği

Merhaba ayak tarak kemiğim kırıldı. Bu hafta 2. Haftam ayağımı sürekli yüksekte tutuyorum kol değnekleriyle yürüyorum iyileşme süreciyle ilgili bilgi aktarabilirmisiniz şimdiden teşekkürler çalışmalarınızda kolaylık dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Anar Alakbarov
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba Ayşe Hanım, Öncelikle geçmiş olsun! Tedavi ve iyileşme sürecini birçok faktör etkiler. Hastanın yaşı, cinsiyeti, travmanın oluş şekli, travmanın şiddeti, etkilenen bölge, kırık şekli, tedavi planı, ek hastalıklar, beslenme ves. gibi daha birçok şey iyileşme sürecini etkileyebilir. Bu durumda en doğru davranış tedaviyi yapan doktordan durumunuzla ilgili bilgi almak olacaktır. Genel bilgi olarak kırık kaynamaları ( tedavisi) 4-6 hafta kadar sürebilir. Kaynama belli aralıklarla çekilen direkt grafiler ile takip edilir. Kaynama oluştuktan sonra alçı veya atel sonlandırılıp ilgili uzva ( bölgeye ) hareket başlanır. Kontrollerinizi aksatmamanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim...

16 Ağustos 2017 20:36