24 Kasım 2015 12:19

Aşırı burun ve yüz yağlanması

Merhaba hocam 16 yaşındayım benim çok yağlı bir yüzüm var özellikle burnum ve burun kenarlarım aşırı yağlı gözlük kullanıyorum gözlük yağdan kayıyor çok rahatsız oluyor yüzüm yanaklarım alın kısımlarım ama en çok burun ve burun etrafım yağlı ve sürekli siliyorum artık yaralar oluşmaya başladı sile sile burnumu ve kenarlarını izler kaldı sile sile aşındı hep yağlar sürekli çıkıyor acaba yüzümün yağlanmaması ve oluşan aşınmaların izlerin yaraların geçmesi için bir önerileriniz varmı acaba gerçekten aşırı yağlı bir yüzüm var en sağlıklı olan bir ürün önerirseniz düzenli kullanırım

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Bu gibi durumlarda en uygun yıkama jelini kullanmakta fayda var. Özellikle yağlı ciltler için özel olan köpüren jeller tercih edilmeli. Ancak tedavi anlamında size bir krem önerebilmem için mutlaka sizi görmem gerekir. Bir dermatoloğa muayene olmanızı öneririm... Saygılar...

30 Kasım 2015 14:40