ÇF
Soru Sahibi
4 Ekim 2020 17:04

Apandisit mi

apendiks çapı 7 mm ölçülmüş olup duvar kalınlığı normal sınırdador. Periapendisial yağ dokuzda enflasyon ile uyumlu minimal ekojenite artışı izlendi bu ne demek acaba. Karın ağrısıyla hastaneye gittim. Apandisitin patlamak üzere olduğunu 8mm ölçüldüğünü söylediler. 3 gün hastanede antibiyotik tedavisi gördüm. Sonra ne olur ne olmaz dedim. Gittim ve ultrason kağıdında ekojenite artışı diyor bu ne demek. Doktorum da şimdilik ameliyata gerek yok dedi. Sonra olabilir mi anlamadım. doktor apandisit etrafında enfeksiyon olabilir dedi emziriyorum ve infex antibiyotik verildi.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Beyza Özçınar
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Apandisit karın muayenesine göre ameliyatına karar verilen bir durumdur. Doktorunuz gerek yok dediyse gerek yoktur. Tekrar sonradan enfeksiyon olabilir ve ameliyat gerekebilir. Emzirmenizde bir sakınca yoktur. Geçmiş olsun. Doç. Dr. Beyza Özçınar

5 Ekim 2020 17:19