am
Soru Sahibi
13 Ağustos 2020 03:32

antidepresanlar ve kilo artışı

merhaba psikotik depresyon hastasıyım.yaklaşık 6 ay lustral 100 mg ve nörofren 3mg kullandım ilaçları kullanmadan önce 77 kilo idim bu süreçte yaklaşık 40 kilo aldım ve 115 kilo oldum.doktoruma lustralı artık bırakmak istedeğimi söyledim prozac 20 mg ve nörofren 2mg artı yarım yani 3mga devam ediyorum.doktorumdan çok memnunum ona sorduğumda ilaçlar yüzde 10 etkilemiştir diyor.birde buradaki doktorlarımıza danışmak istedim.bu kadarr kilo almam da etkisi olmuşmudur?Bu arada şunuda belirtmek isterim şu anki hekimimden kesinlikle bir şikayetim yoktur çok profosyonel ve iyi bir insan.

1 cevap
Cevaplar (1)

Kullandığınız ilaçlar kilo açısından oldukça güvenilir. Çok kilo aldıracak bir kombinasyon değil. Sporunuzu arttırın ve diyetinizi yapın. Faydası olacaktır

13 Ağustos 2020 08:11