BO
Soru Sahibi
8 Kasım 2015 13:03

antibiyotikler öldürür mü

AŞIRI ANTİBİYOTİK ALIMI Merhabalar benim sorum aşırı dozda fazlaca alınan antibiyotik alımı insanı öldürür mü

2 cevap
Cevaplar (2)

Sağlık Bakanlığı onaylı bütün ilaçların etkin doz, toksik doz ve letal yani öldürücü doz miktarları yapılan çalışmalarla ortaya konmuştur. İste bu yüzden bitkisel tedavi veya tarım bakanlığı onaylı maddelerin alımından sakınmalıyız. Çünkü bu maddelerin yukarıda belirtiğim doz ölçümleri belirlenmemiştir. Aşırı dozda fazla alınan antibiyotikler letal dozlara ulaşmışsa öldürücüdür. Toksik dozlarda alım söz konusu ise eğer; kalıcı organ hasarları yapabilirler. Makalemle ilgili kısma gelirsek eğer benim bahsettiğim normal yanı tedavi edici dozlarda kullanım durumunda görülebilen yan etkilerle ilgilidir. Hastaya ait bazı özel durumlarda etkin dozlarda alınabilen ilaçlarda öldürücü olabilmektedir. İşte bu yüzden antibiyotikler ve diğer ilaçlar mutlaka hekim kontrolünde alınmalıdır.

8 Kasım 2015 18:27
BO
Soru Sahibi

çok teşekkürler

8 Kasım 2015 20:59

Okay

30 Kasım 2015 23:55