oh
Soru Sahibi
19 Ağustos 2014 13:13

Annem 67 yaşında sol kaburga altında şişlik ve ağrısı var.

Merhabalar Hocam, Annem 67 yaşında sol kaburga altında karın ön bölgesinde hafif şişlik ve ağrısı var.Yürüdüğü zaman ağrısı artıyor ve yürüyemez hale geliyor.Kastamonu'da yapılan tomografi,kan tahlilleri gibi tetkikler sonrası birşey olmadığı söylendi.Şu anda yapılan endeskopinin sonucunun çıkmasını bekliyoruz.Bu ağrılar sürekli olmaya başladı ve durum bizi endişelendiriyor.Bu ağrının sebebi acaba ne olabilir.Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.İyi çalışmalar.( Annem tansiyon ve mide koruyucu ilaç kullanıyor.Daha önceden diz protez,omurga kayması,safra kesesi ve kadın hastalığı ameliyatları oldu.)

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Alper Döventaş
Dahiliye - İç Hastalıkları , Geriatri

Eğer endoskopi sonucu önemli bir patoloji çıkmazsa, eski omurga kaymasının yansıyan ağrıları ya da zona (sinir ucu iltihabı) ile ilişkili olup olmadığının değerlendirilmesi için Fizik-tedavi-rehabilitasyon polikliniğine yönlenmenizi tavsiye ederim. Saygılar.

19 Ağustos 2014 14:11