KM
Soru Sahibi
25 Şubat 2021 21:20

Amniyosentez sonucuna gore bebegimin rahatsizligi ne ?

Merhaba hocam, bebegime megasistis tanisi konmustu ve 17 haftalikken kaybettim bebegimi. Amniyosentez sonucu su sekilde cikti 46,X*,del(6)(q13)[2]/46,X*[37] aciklamada da 2. duzey mozaisizm yaziyor. bu sonuca gore bebegimin nesi varmis acaba bilgilendirirseniz sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Bu sonuç karşısında şu şekilde ilerlenmeli: Sizde ve eşinizde hem kromozom hem de array analizi yapılmalı. Bu testler sonrası çocuğun durumu de novo ise doğrudan yeni gebelik düşünebilirsiniz, ancak tekrar riski oluşturabilecek bir değişim saptanırsa prenatal veya daha anlamlı olarak preimplantasyon tanı yöntemleri ile yeni bebek düşünülmeli. Daha detay sorularınız olur ise *** *** ** 01 den randevu alabilirsiniz. Dr Volkan Baltacı

8 Ağustos 2021 13:44