ÖH
Soru Sahibi
1 Şubat 2018 01:27

Ameliyat sonrasi

Doktor bey merhaba . 3 ay önce çift tarafli kapali kasık fitigi ameliyati oldum . 2011 de sol tarafindan acik ameliyat olmustum . 2 yil once iki tarafimdada fitik cikti . Fitiklar xiktiginda sol ameliyat oldugum yer cok siddetli agrilarim vardi muhtemelen ve doktorumunda deyisiyle fitik meşe baski yaptigi icin sinirleri zedelemis olabilir. Sag tarafim umursanmiycak derecedeydi . 2 sene sonra yani 3 ay once iki tarafli oldum . Sol tarafimdaki agrilarim dahada siddetlendi . Fiziki muayene oldum Tomografi ve ultrason cektirdim sonuclarda nüks vs yok . Algoloji ve romatoloji bolumune yonlendirildim . Algoloji doktoruna gittigimde 300 mg neurontin yazdi ve agrilarim 2 senedir devam ettigi icin sinir blokaji ignesi için gün verdi . 300 mg lik ilac agrilarimi yuzde 60 70 duzeyinde hafifletti ama hala hassasiyet ve agri var . Elimle acik ameliyat yerime hafif bastirdigimda yeni ameliyat yarasi gibi aciyor . Üst dikiş kisminda sertlesme var denmisti en cokta orasi agriyor . Bu igne bu agrilarimi gecirirmi .

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Göktürk Maralcan
Genel Cerrahi , Endokrin Cerrahisi , Meme Cerrahisi

Geçirmeyebilir. Tekrar ameliyatı yapan hekiminize başvurabilirsiniz. Sağlıcakla kalın.

21 Mart 2018 22:28