DA
Soru Sahibi
23 Ağustos 2017 08:01

Alçı sonrası ayak kırığı

Günaydın hocam burkulma sonrası ayağım kırıldı ve 3 hafta sonunda alçım alındı basmakta zorlanıyorum sanki hiç yürümemişcesine canım acıyor bu durum normal mi yoksa tekrar doktora görünmem gerekir mi tahmini ne kadar sürer iyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Anar Alakbarov
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba Ali Bey, Öncelikle geçmiş olsun! Kırık durumlarında kırığın yeri ve şekli önemlidir. Kırığı görmeden veya hastayı muayene etmeden net birşey söylemek mümkün olmamakla beraber genellikle kırık kaynaması 4-6 hafta sürer. Alçı hastanın ve kırığın durumuna göre erken veya geç çıkarılabilir. Alçı sonrası ağrınız devam ediyorsa doktorunuza tekrar görünmenizi öneririm. Sağlıklı günler dilerim...

25 Ağustos 2017 10:45