öm
Soru Sahibi
27 Temmuz 2016 20:47

Akciğer sarkomu

Hocam merhaba 25 mayısta babama indiferansiye yüksek gradlı Malign mezenkimal tümör tanisi kondu.akciger sol lobda.herhangi bir şikayeti yoktu tesadüfen farkedildi. Babam 59 yasinda.pet çekildi uzak yakın met yok.kitle 9 cm.suv Max 19.47 cerrahi şansımız var.neoadjuvan kemoterapi aldık 2 kür ima protokol. (Ifosfamid mesna doksorubisin )hocam ilk sorum patoloji de kökenini nerden aldığı belli olmadı ve mezenkimal tumorlerde kemoterapi nin yeri nedir ikinci sorum şu an hangi evredeyiz ve Son olarak akcigerde birincil tümör olarak sarkom olurmu ve survey nedir?teşekkür ederim saygilarimla

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Canfeza Sezgin
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Münevver Hanım, Akciğerde nadir de olsa görülebilen bir kanser türü olup doktorunuzun planladığı tedavi uygun görünüyor. Eğer küçülme sağlanırsa cerrahinin sonuçları daha iyi olabilir. Beslenme, yaşam tarzı değişiklikleri ve tıbbi tedavide ikinci görüş için tarafıma başvurabilirsiniz. Geçmiş olsun.

28 Temmuz 2016 11:41