ui
Soru Sahibi
28 Mayıs 2017 18:21

ailevi akdeniz ateşi

merhaba ailemde çok sayıda fmf hastası vardı bu nedenle oğluma genetik tanı merkezinde fmf mutasyon testi yaptırdık m694v heterozigot r202q heterozigot olarak sonuç geldi ailevi akdeniz ateşi varmıdır ve hangi doktora götürmem gerekir

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Bu sonuca göre oğlunuz FMF açısından taşıyıcı gibi görünüyor. Ancak klinik bulgularıyla birlikte değerlendirilmeli. Çocuk Romatoloji veya Tıbbi Genetik Polikliniğine başvurabilirsiniz Geçmiş olsun

12 Haziran 2017 15:15