KY
Soru Sahibi
1 Kasım 2014 21:34

91 yaş için

Sayın Hocam, Babannem 91 yaşında. Beyinde küçülme ve demans var. Sandalyede otururken bile kendini kaybedip düşmeye başladı. Bu düşmeleri engellemek için neler yapabiliriz? Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Alper Döventaş
Dahiliye - İç Hastalıkları , Geriatri

Demans hastalarında düşmenin, önemli ya da basitçe çözülebilecek pek çok nedeni olabilir! Bence en doğrusu hastanızı dahiliyenin geriatri (yaşlı sağlığı) bölümüne göstermeniz. İzmir'de Ege ve 9 eylül üniversitelerinde geriatri bölümleri var, randevu ile poliklinik yapmakta, gerekirse de yatırarak tetkik etmekteler. Genel düşme tedbirlerini ilgili videolarda yine bu sitede bulabilirisiniz. Saygılarımla.

2 Kasım 2014 13:34