gv
Soru Sahibi
14 Aralık 2013 22:43

6 yaşında erkek çocugum var yüzünde kızarıklıklar oluşuyor acaba ne yapabilirim?

merhaba hocam 6 yaşında erkek çocuğum var 10-15 gündür aniden beliren yanaklarında damarlar kızarıyor ve şişlikler oluyor 2-3 gün sonra geçiyor ertesi gün geri oluşuyor çocuk uzmanına götürdük fakat hiçbir tahlil yapmadı 1)ALLERSET 2)STİLEX diye ilaç yazdı fakat bir faydasını görmedik acaba neden oluşuyordur.çocuk yalnız yüzünü öpen oldumu hemen siliyor acaba yüzü bu yüzdenmi bu hale geliyor???

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Aydın Yakışır
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

kontakt dermatit (hassas ciltli olanlarda öpmekle,temasla,soğuğun etkisiyle )olabilir.devamı halinde dermatoloji uzmanıyla görüşmenizde fayda var.

22 Aralık 2013 12:33