ya
Soru Sahibi
15 Mayıs 2014 12:38

6 aylık kızım brakial pleksus

slm bahtiyar bey kızım tam 6 aylık dogumda brakıal pleksus sag kol sadece parmak ve bilekte hareket vardı 2 aylıkken kol kaldırmaya başladı 5 aylıkken dirsek kırmaya başladı sadece yatarken dirsek kırıyor kolunu başına kadar getirebiliyor ama agzına getırmıyor oturuken hafifce kolunu kaldırıyor ankara hacettepeye gidiyoruz ama evde pasif hareketlerı yapıyoruz sadece sizce bu duruma bakılırsa amelıyatlık bı durum olabilirmi c5de sorun var demişti doktor omzu iyi durumda dedi cvp verırmsenız sevınırım tşkler

1 cevap
Cevaplar (1)

Efendim özellikle geçmiş olsun. Ameliyat için karar vermeden önce doktorunuz daha önce yapmadıysa tabi elektromiyografi (emg) sonucunuzu görmek isteyecektir. Onun çekilmesi için uygun zamanı kendisi karar verecektir diye düşünüyorum ama tahminen 1 yaşını bekleyecektir. Emg sonucu olmadan ameliyat hakkında konuşmak doğru olmaz. Kolda hareketliliğin yavaş yavaş gelişmesi iyi bir işaret ama tek başına yeterli değil. En büyük problem kürek kemiğinin omuz eklemine yapışması sebebiyle hareketliliği etkilemesidir. Bunu sadece pasif hareketle çözemezsiniz. Profesyonel destek almanızda fayda var. Umarım yardımım olmuştur. iyi günler.

15 Mayıs 2014 23:32