TB
Soru Sahibi
25 Mayıs 2019 04:52

4 yasında kızım cok asi

Merhaba. 4 yasında bir kızım var. Kardeşi de 1 yaşında. Kardeşi doğduktan sonra hayatımız inanılmaz ve feci bir şekilde değişti. Cok kıskanıyor ve cok fazla tepki veriyor. Eskiden de cok uysal bir cocuk değildi. Ama kardeşi olduktan sonra cok hırçınlaştı. Tuhaf tuhaf seyler yapmaya başladı. Git gide hırçınlaşıyor herseye ağlıyor kendisini sadece ağlayarak ifade ediyor kardeşine vuruyor bana vuruyor kötü kelimeler kullanmaya başladı. Herseye asi geliyor. İnatlaşıyor. Onun icin cok üzülüyorum elimden geleni yapıyorum ama yetmiyor olmuyor. Bilemiyorum. Özgüveninin gitgide kırıldığını görebiliyorum. İçine kapanıyor. Bazen öyle seyler yapıyor söylüyor ki bende sabredemiyorum tepki veriyorum. Sonuçta küçük bir bebek daha var ortada ikisiylede ilgilenmek zorumdayim. Ne yapmam lazim. Herseyi konuşarak iyilikle halletmeye çalışıyorum ama hic birsey ise yaramıyor sanki. Kardeş kıskançlığı bu kadar soruna yol açabilir mi tek basına yada başka birsey mi var bünün altında. Kızım neden bu kadar asi öfkeli kavga halinde sürekli memnun değil.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar Burak Bey Bu Konuda Kliniğimize Gelerek Pedagog Desteği Alabilirsiniz Randevu Telefonu *** *** ** 96

26 Mayıs 2019 02:21