üe
Soru Sahibi
17 Ekim 2020 11:23

4 yaş diş çürügü

hocam merhaba bizimn cocugun on iki dişini ortası çürük 2 mm kadar yaş 4 bir sey yapılabilirmi ne yapmamız gerekir teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Ela Öner Aytar
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhabalar görmeden muayene yapmak biraz zor. Çürük derinliğine bakmak lazım. Eğer çok derin değilse, ağrısı yoksa, estetik olarak sizi rahatsız etmiyorsa bir süre takip edilebilir. Tabiki iyi diş fırçalama ile beraber. Ancak ağrısı olması durumumda bu dişler yaklaşık 7-8 yaş grubunda değişeceğinden o zaman tedavi kesinlikle düşünülmelidir.

17 Ekim 2020 13:50