BS
Soru Sahibi
12 Eylül 2017 08:57

33 aylık oğlum

Merhaba. 33 aylık oğlum vat brnde çalışan anneyim oğluma annem bakıyor ben işteyken oğlum aslında çok akıllı bir kez söylediğimzde onu yapıyor yanlış yapınca ikaz ettiğimizde onu hemen anlıyor konuşması fiziki hareketleri çok iyi fakat oğlum resim , boyama, hamur oyunlarını hiç sevmiyor renkli kalemler renkli kitaplar vs..alıp model oluyorm ama ilgisini hiç çekmiyor. Bu da bende kaygı oluşturuyor. Bu durumda ne yapmam gerekir çocuğuma saygı duyup sevdiği şeyleremi yönelmeliyim ne yapmalıyım

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Seda hanim, Bu zamanda cocuklar fazlasıyla telefon ve televizyonla vakit geçiriyor bundan dolayı oyunlar pek sevilmiyor ve ikinci plana atılıyor. Sizin oğlunuzdada bu söz konusu ise onu telefondan oldukca uzak tutup ona oyunlari sevmesi icin sağlıklı ve eğlenceli bir ortam olusturmanızı öneririm. her cocugun sevdigi ve sevmedigi oyunlar vardir. Oğlunuz renkli kalemleri sevmiyorsa ona renkli arabalar veya renkli yapbozlar alabilirsiniz. Ince motor gelisimini farkli oyunlarlada gelistirebilirsiniz. Tedirgin olmayin. Çocuğunuz buyuyor ve kendi fikirlerini size bir sekilde belli ediyor. Onun sevdigi ve mutlu oldugu oyunlar oynamasina musade edin. Sizde tabi onun kararlarına saygı duyarak model olmaya devam edebilirsiniz. Onemli olan kendiyle barışık, mutlu ve yeteneklerinin farkında olan bir çocuk olması. Sevgiler

27 Eylül 2017 16:19