ÖA
Soru Sahibi
16 Ağustos 2020 13:56

3 aylık cocuk

Hocam meraba benim 3 aylık kızım var annesini emerken çok sinirlenip kendi sacini yolmaya çalışıyor ve ağlıyor kendisini çok sıkıyor acaba neden olabilır.birde çok korkuyor küçük bir seste sıçrıyor korkuyor

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Murat Yüce
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhaba Ahmet Bey, çocuğunuzun annesini emerken huzursuzluk yaşaması beslenmeye ilgili bir problemden kaynaklanabilir. Çocuklarda bazen süt allerjisi adını verdiğimiz bir rahatsızlık olabiliyor. Ona bağlı gaz sancısı ya da barsak sorunları yaşayabiliyor çocuklar. Böyle bir durumun varlığında anneye bazı gıdaları yememesi öneriliyor ve sonrasında çocuk rahatlıyor. Bu açıdan bir çocuk doktoruna başvurmanızı öneririm. Korkular açısından daha çok küçük. Seslerden korkması bu aylarda beklediğimiz bir şey. Sorunlarınız devam ederse bir çocuk psikiyatrisi doktoruna başvurabilirsiniz. Geçmiş olsun

24 Eylül 2020 10:45