ÇB
Soru Sahibi
5 Temmuz 2021 17:19

13x8 mm Lobul konturlu heterojen hipoekoik solid mass lezyon

Yaşım 23. Meme usg sonucum aşağıdaki gibidir: Sol meme saat 10 hizzasında 13x8 mm Lobule konturlu heterojen hipoekoik solid mass lezyon (fibroadenom?) izlendi. Grandüler dokudan yoğun izlendi. Her iki memede fibrokistik patern izlenmiştir. Bu kötü bir sonuç mudur hocam ? Tedirgin oldum çok ? Kanser riski var mıdır? Raporda “fibroadenom?” Yazması teşhisin o olduğunu mu gösterir. Cevaplarınız çok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mehmet Eser
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Merhaba, US de fibroadenom olarak raporlanan kitlelerin kötü olma, kötüye dönme olasılığı çok çok düşüktür. Onun için eğer çok büyük değilse takip öneriyoruz.

6 Ağustos 2021 17:16