KK
Soru Sahibi
16 Ekim 2017 00:31

11 yaşında kız çocuğu

Kızım 11 yaşın da olayları abartarak ve ekleyerek anlatıyor ve söylememesi gereken şeyleri herkese anlatıyor defalarca uyarmamıza rağmen çok doyumsuz 15 tane ayakkabısı olduğu halde 16. İstiyor en küçük hayırda yüzü değişiyor ağlıyor ders çalışmak istemiyor sürekli gezmek istiyor sorumluluk sahibi değil yapması gereken şeylerin neredeyse hiç birini yapmıyor ne yapmamız lazım birşeyler söylemeden duramıyor sürekli konuşuyor ney alsak herkese gösteriyor lütfen yardımcı olun .

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba Kubra hanim, kizinizin bu davranislari ne zamandan beri var? Kızınızla iletişiminız nasıl? Ona nasıl karşılık veriyorsunuz? Egerki bu davranışları yeni yeni başladıysa kızınız ergenlik döneminde, hayırlı olsun:) Bu dönemdeki çocuklarımız fiziksel ve (sosyo) psikolojik değişiklikler cok fazlasıyla yasar ve kendilerini keşfetmekle çok meşguldurler. Baskalarının onlar hakkında ne düşündükleri ve söyledikleri çok önemlidir, bundan dolayı kılık kıyafet makyaj vs çok önem verilir. Sizin verdiğiniz örnekler gibi, kuralları çiğnerler ve sınırları aşmaya çalısırlar. Bu tarz davranışlar normaldir ve geçecektir. Kızınızla kaliteli zaman geçirin, dikkat çekmek icinde bu şekilde davranabilir. iletişiminizin sağlıklı olması çok önemlidir. Bu durum aile ici iletişiminizi uzun sure etkilediği takdirde bir pedagogtan yardım almanızı tavsiye ederim. Sevgiler

16 Ekim 2017 01:52
KK
Soru Sahibi

5 yaşından beri artarak devam etti davranışları ve yemek yemeyi seven çocuk sadece abur cubur yemek istiyor ev yemeği yemek onun için bi sıkıntı haline geldi

17 Ekim 2017 11:45

Sorunlarınız artarak devam ettiğinden dolayı en yakın uzmana gidip yardım almanızı tavsiye ederim.

17 Ekim 2017 23:30