ÖN
Soru Sahibi
11 Haziran 2011 20:40

04.02.2011 Normal Değer Bulunan Değer Cinsel Perhiz Günü 2-7 gün 4 gün Vo

*** *** ** Normal Değer Bulunan Değer Cinsel Perhiz Günü 2-7 gün 4 gün Volüm(ml) >1,5 4ml Görünüm homojen,gri-opak homojen,sarı-opak Vizkosite <2cm 8cm Likefaksıyon Süresi <60dk 40dk pH >7,2 8 Yuvarlak Hücre (milyon/ml) <5 - Lökosit (milyon/ml) <1 Bakteri Aglutinasyon Sperm sayısı (milyon/ml) >15 19 (milyon/ejakulat) >39 0 Hareketlilik Toplam(%) >40 11 ileri(%)(a+b) >32 0 Şekil(morfolojı) normal(%) >4 0 BU KONU HAKKINDA BIRKAC SORU SORACAGIM HOCAM SIZE: 1.Bu tahlil sonuçlarına göre esime ne gibi tedavi yapılması gerekiyor? 2.Fizik muayenede ele gelen bir şey yok ama tahlillerine göre varikosel ameliyatı olması gerektiğini söylediler, eşim istemiyor ameliyat olmak hocam. Bu sonuçlara göre illa olması mı gerekir? 3.bız 4 yıllık evlıyız hocam hıç korunmadık,artık bebek istıyoruz:(((önerılerınızı beklıyorum hocam.. tesekkürler..

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Seda Yılmaz
Histoloji ve Embriyoloji

merhaba nursen hanım, tahlilin sonuclari pek anlasilmiyor. faxla gonderirseniz daha iyi olur. esinizi ürolog degerlendirdi mi? varikosel ameliyatını olmadan önce mutlaka ureme konusunda uzman bir kadın dogum uzmanının da sizi birlikte degerlendirmesi gerekir. bazen gereksiz yere ameliyat istenebiliyor. merkezimizin direktörü Dr. Nuri Delikara bu konuda size yardımcı olabilir. Merkezimizin numarası (*** *** **. iyi gunler

14 Haziran 2011 09:49