CG
Soru Sahibi
25 Haziran 2019 05:19

Zirkonyum protez

Merhaba Cansu hanım. Benim onden 3 üst dişim porselen kaplamadır. Tek tek deyil 3lü. Diş etim morarmış. Deyişip zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorum. Tek tek yaptırırsam daha mı iyi yoksa yine 3lü mü yaptırayım. Lütfen bu konuda bilgi veriröisiniz. Tekli veya 3lü bir farkı varmıdır?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Cansu Bilginer Kılıç
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhabalar, anlattığınıza göre, kaplamalarınız tek tek veya üçlü bitişik olarak yapılabilir. İkisi arasında bazı farklar vardır. Örneğin; tek tek yapılan kaplamalar daha kolay temizlenebilirlik ve gerektiğinde tek bir kaplamanın sökülebilmesi gibi avantajlar sağlar. Ancak, diş boyu çok kısa ise ve tutuculuk zayıf ise veya dişlerde bir miktar mobilite mevcutsa bitişik yapılması avantaj sağlar. Sizin dişlerinizin durumunu görmeden net birşey söylemek zor. En doğru kararı klinik muayene sonrası doktorunuz size verebilir. Çok geçmiş olsun, sağlıkla kalın.

25 Haziran 2019 12:08