OO
Soru Sahibi
17 Aralık 2019 13:50

Diş tedavisi

Cansu hocam merhaba; sizden bir konuda düşüncenizi rica edicem.sayin hocam benim sağ üst tarafta iki dişime kanal tedavisi uygulandı biri 4 ay önce diğeri başarısız olduğu için farklı yerde yapılan ikinci kanalım 2 ay oldu. Röntgende dişlerde sorun olmamasına rağmen iki dişin ortasında yukarıdan aşağıya doğru ara ara ağrı gelip gidiyor doktor muhtemelen diş etinden geliyor dedi bir diğeri hocam diş sıkma sorunum olduğu için alt dişimin üstünde sızlamayla karışık Ağrı oluyor hocam üst iki dişime kanal lı olan ve alttaki dişime kaplama yaptirsam bu sorunlar geçermi sizce anlayışınıza şimdiden çok teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Cansu Bilginer Kılıç
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhabalar, bahsettiğiniz problemlerin kaplama yapılarak çözüleceğini düşünmüyorum. Dişlerin kanal tedavilerinin tam bir şekilde yapıldığından emin olunmalı, varsa dişeti hastalığı tedavi edilmeli ve dişlerin üstündeki restorasyonların yüksekliği kontrol edilmeli. Ayrıca diş sıkma rahatsızlığınız varsa bununla ilgili ayrı bir tedavi protokolü uygulanmalıdır. Geçmiş olsun.

17 Aralık 2019 14:19