eF
Soru Sahibi
17 Nisan 2022 02:46

Yüz kızarıklıği ve yanıklığı

Hocam merhabalar. 20 yasındayim Bugün limon sürmüştüm yüzüm de belli bölgelere. Sonra yanmaya basladı ve kizardi hemen yoğurt surdum ve soguk suyla yikadim. Yüzümün sağ tarafinin yanma hissi geçti fakat kızarıklığı kaldı. Bu sefer de yüzümün sol tarafı yanmaya başladı ve küçük küçük 4-5 tane kızarıklıklar oluştu. Sabaha gecer mi bilmiyorum. cilt yeniler mi kendini ? Şuan yüzümün sağ tarafında kızarıklık belli yandan bakınca, çok kizarikda değil ama anlaşılıyor. iz kalır mi çok korkuyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun. Muhtemelen iz kalmayacaktır. Ancak şikayet halen devam ediyorsa bir dermatologa görünmenizde fayda var. Bu tarz gıdaların yüze sürülmesi bazen çok sakıncalı durumlara sebep olabilir. O yüzden lütfen bu uygulamadan uzak durun. Sabahları yüzünüze güneş kremi sürün lütfen. Sağlıklı günler dilerim.

19 Nisan 2022 09:14