.y
Soru Sahibi
18 Mayıs 2022 16:28

GEÇMEYEN SİVİLCE TAM TAMINA 9 YILDIR

Merhaba Doktor Bey anlaşılacağı üzere 9 yıldır geçmeyen sivilcelerim var şuan 21 yaşındayım hala var gitmediğim doktor kullanmadığım ilaç kalmadı 2 kere sivilce piyasasında bilindiği üzere son nokta olan roucctane tedavisi gördüm 7. sınıftan beri sivilcelerim var tamam o yaşlarda çıkması normal ergenlik sivilceleri hormonlar felan filan da yani yeter yani dimi 9 yıldır şuan hala var. hormon testi yapıldı normal çıktı. hala nedenini anlayamadım sizin bir öneriniz varmı

1 cevap
Cevaplar (1)

9 yıllık süreci bir paragrafta anlayıp size bir çözüm önermem çok kolay değil. Ancak altta yatan bir durum yoksa burda sabırla roaccutane tedavisine devam etmek en mantıklı seçenek gibi duruyor. Sizin gibi dirençli vakalarda tedaviyi 6 ayda kesmeyip 10-12 ay devam etmek yararlı olabilir. Umudunuzu kaybetmeyin ek hastalık yoksa roaccutane tedavisi size fayda gösterecektir. Bazı sanssız hastalarda 3 kez bile kür uyguladığımız olabiliyor.

28 Mayıs 2022 13:55