11 Nisan 2015 21:32

yumurta rezervi azlıgı

mrh hocam benım yumurta rezerv azlıgım var.tup bebek ılaclarıyla sadece bır yumurtam olustu tup bebek yapılmadı ıkıncı ay klomenle 6 yumurtam olustu 4 tanesını toplandı 2 tanesı döllendı ancak 4 uncu gunde bolunmesı yavasladı transfer oldu ama tutmadı.yasım 30.suan tekrar bır tedavıye baslıyorum.yumurta bolunmesı neden yavaslamıs olabılır?her zamn boyle olurmu?hamıle kalma sansım nedır...saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yumurta rezervi darlığında tüp bebek şansı, normal yolla gebelikten daha düşüktür. Eğer normal yolla gebeliği engelleyen düzeltilebilir bir sorun varsa onun aranması ve tedavisi daha yararlı olur. Yaşınızın gençliği her şeye rağmen sizin lehinizedir.

20 Nisan 2015 15:39