TB
Soru Sahibi
4 Ekim 2021 08:28

Yuksek tansiyon

SORU Yuksek tansiyon tansiyon Hipertansiyon saygılar son günlerde tansiyonumu olctugumde9a 15 çıkıyor ilaca başlamadan evvel nasil bir tutum içinde olayım coversly10 .mg onerildi ayrica dideral günde yarim tane verildi bana tavsiyeniz yokmu bu ilacı içersem önemli sakincasi varmi bu iki ilacın birini sabah diğerini akşam alıyorum tansiyon ilacı ne zaman içilirse etkili olur hap24 saat etkilimi

1 cevap
Cevaplar (1)

yaşla damarlar etkilenip bozulur esnekiğini kaybeder ve kalıcı tansıyon ortaya cıkar. Tedavı şart sürekli. İlaç 24 saat etkili coversyl kalp ve damar koruyucu etkisi de var. Dideral tansiyon değil daha çok el titreme stres çarpıntı vb faydası olacak kullanılabilir. önemli olan tuzu kesmek. Kilo azaltılır yürüyüp diyet yaparsanız da kısmen düşer tansiyon. alkol sigaranın bırakılması düzenli uyku da kısmen katkı sağlar .

5 Ekim 2021 16:58