hm
Soru Sahibi
8 Temmuz 2014 14:18

yuksek tansıyon

Merabalar ben kronık anemıyım tansıyonmda buna baglı hep dusukdu oruc basladgında sahurda agzımda bı tat eksıklıgı oluyordu tuz yutuyordum ne zaman agzımda tad eksıklıgı olsa tuz yuttum ıkı gun once sahurda ıftara kadar yattım ıftara anı bı sekılde kalktm ve bayıldm tansyonm 15-9 olmus nırmalde 10-6dıydı sonra dılaltı fılan verdıler bı muddet olcturun dedıler sımdı normal cıkıyo sızce yıne yukselırmı yukseldıgındd cok korktum bıde panık atak hastasıyım sanıyorumkı artık hep yukselcek beyın kanaması gecırecem fılan sanıyorum ne yapmalıyım sızce

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Cem Özcan
Dahiliye - İç Hastalıkları

MERHABA. ÖNCELİKLE TUZ YEME ALIŞKANLIĞI KANSIZLIKLA ALAKALI OLABİLİR. ÖNCELİKLE KANSIZLIK PROBLEMİNİZİ ÇÖZMELİSİNİZ. BU YAŞTA OLAN TANSİYON YÜKSEKLKLERİ PANAİK ATAKTAN OLABİLİR. ANCAK TAKİPLERDE SÜREKLİ YÜKSEKLİKLER VARSA MUTLAKA İKİNCİL TANSİYON SEBEPLERİNİN ARAŞTIRILMASI GEREKİR. PANİK ATAK İÇİN BİR PSİKİYATRİ UZMANINDAN YARDIM ALMANIZI ÖNERİRİM. GEÇMİŞ OLSUN

8 Temmuz 2014 15:36