KA
Soru Sahibi
11 Ocak 2019 18:36

Hemoglobin yüksekliği

Hocam hemeglobin yüksekliği 18.1 olmuştu 2 önce kaşıntı kızarıklık cildiyeye gittim krem ilaç verdi kasıntı gitti hemoglobin 16.6 ya düştü doktora gittigim hastanede genetik test istendi yanlız ben bus testi yaptırdım ama almak istemiyom çünkü bu test anlatılanlara göre bir çok hastalığıda ortaya çıkarabiliyomuş bu bu yüzden tedirgin ve bunalımda yaşıyom gittiğim bir kaç doktor moral verecegine ters konuşmalar yaptılar aslında üstümden kamyon geçse ayağa kalkarım ama doktorların sürekli test isteyip gunlerin uzaması beni bunaltıyo doktora gitmekten korkuyom artık doktor sen iyisin şunu şunu yap devam et dese hayata baglanacam ama sanki gittiklerim her doktor boş çevirmiyo hemoglobin dışındaki sonuçlarım iyi dediler sigaradan mı kaynaklanıyo onu araştıralım diyolar sigarayı bırak diyolar eritropoetin sonucumda normal hct plt de normal gözüküyo bilmiyom genetik test sonucum kötü çıkar diye almaya korkuyom hocam siz ne önerirsiniz

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Cem Özcan
Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba. Kan tetkiklerinizi görmeden net bişey söylemek sağlıklı değil. Ancak anlattıklarınızdan çok endişe verici birşey olmadığını düşünüyorum . Kaldıki hb yüksekliğinin en önemli sebebi sigaradır. Bu nedenle bu durumdan ve olabilecek sonuçlardan kaçmak yerine bir an önce tanıya ulaşmak en doğrusudur . Geçmiş olsun.

13 Ocak 2019 10:44