BH
Soru Sahibi
8 Kasım 2021 20:52

Yeni Dogan ile Surekli Seyahat

Doktor Bey merhaba, Yeni dogan bebekle sık sık gunluk yapilan yolculuklar onu olumsuz etkiler mi? Cocugum 45 gunluk. Ben ve esim calisiyoruz. Esim kendi isini yapiyor. Online siparis aldikca yurt disina siparisleri gondermek icin 40 km yol gidiyor. Mesela cocukla beraber sabah 06.00`da cikiyor, aksam 17.00`da eve geliyor. Yani duruma gore islerini azaltma olasiligi da var. Bu durumun cocuk sagligi ve gelisimi acisindan etkisini konusunda fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi istirham ediyoruz. Yardimci olursaniz mutesekkir oluruz. Saygilarimizla

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Fatih Karaokur
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhabalar İlk 3 ayda bebeğin mümkün mertebe beslenme uyuma periyotlarında olmasını istiyoruz. Mümkünü varsa ilk 3 ay arabadaki trafikteki çalkalanmalardan uzak kalmasını isteriz. Burada anne sütü mahrumiyeti olacaksa şartlara uyum sağlayacağız mecbur isek ama şansımız varsa evde olması tercihimizdir…

14 Kasım 2021 14:14