ba
Soru Sahibi
9 Ekim 2016 23:34

yataktan düşme

Hocam iyi günler, cuma akşamı 10 aylık bebeğim 80 cm yüksekliğindeki park yataktan düştü. nasıl düştüğünü görmedim ancak alnı kırmızıydı, düştüğünde ağladı. doktorunu aradım 3 gün boyunca gözlememizi kusma, bilinç kaybı, uyku eğilimi olursa hastaneye getirmemizi söyledi. bugüne kadar herhangi bir sorun olmadı çok şükür. şimdiye kadar bir sorun olmadıysa rahatlayabilir miyiz yoksa risk devam ediyor mu? bu düşmenin ilerde bebeğin beyin gelişimine olumsuz etkisi olur mu bu konularda endişeliyim. ilginiz için teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ümit Köse
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

doktorunuzun dediği gibi kafa içi kanamalarda ilk üç gün çok önemli. fışkırır kusmalar,bilinç değişiklikleri ve nöbet geçirme gibi bulgular verebilir. çok nadiren sızıntı kanamalarda daha sonradan bulgu verebiliyor. bu bulgular açısından takip edin. büyük olasılıkla eğer nörolojik muayenesi de normal ise ilerde sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum

11 Ekim 2016 10:41