HO
Soru Sahibi
12 Eylül 2019 03:51

Yaş 18 kalp damar

Hocam yaşım *** *** ** kg ve 1.80 boyundayım. Çocukluğumdan beri kiloluyum ve aşırı hareketsizim. Bi ara 100 kiloden 65 e şok diyet yaptım hiç spor yapmadan kilo verdim sonra da katlarcasını alarak 120 kg ye geldim. Hep hareketsizim sol göğsümde yanmalar meydana geliyor. Daha önce çarpıntı şikayeti ile gittim ve stresten dediler eko EKG çekildi kan bakıldı. Şimdi ise göğsümde yanma var sizce bu yaşta aşırı hareketsizlik ve sağlıksız gıdadan kalp damarım tıkanmış olabilir mi? Ailemde kalp damar tıkanıklığından ölen yok ancak annemin kalp kapakçıkları doğuştan açık. Kalbimde eko da hiçbir yapısal problem görülmedi. Kardiyoloji doktoruna anjiyo yapar mısınız diyince 'seni bu yaşta anjiyo yapsam haberlere çıkarım bu yaşta olmaz' diyor. Ancak ben korkunç derecede hareketsizim. Günümün belki 10 saati bilgisayar oynuyorum. Allah korusun sizce kalp damarım tıkalı olabilir mi hocam? Efor yaparken herhangi bir sıkıntı olmuyor ancak istirahat halinde yanmalarım oluyor çok endişeleniyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Mahmut Akyıldız
Kalp Damar Cerrahisi

Suzi görüp muayene ve tetkik etmeden bişey söylemek dogru olmaz..

25 Eylül 2019 22:41