si
Soru Sahibi
7 Nisan 2013 12:23

yardım

hocam merhaba.9 aylık oğlumun doğuştan sol böbreğinde genişleme var.sintigrafi çektirdik kapakçıkta geri kaçma oluyor.doğduğunda 9.6mm olan genişleme sırasıyla *** *** ** mm en sonda koruyucu kullandığımız halde ve kültürde enfeksyon olmadığı halde 14mm ölçüldü.biz endişeleniyoruz .doktor sondalı film istiyor ona göre ameliyata karar verecek.ameliyat yaptırmalımıyız ve kesin bir çözümmüdür.daha yaşını doldurmadığından ilerde düzelme ihtimali varmıdır.kimileri böbrek büyüdükçe düzelebilir diyor.lütfen yardımcı olurmusunuz.iyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)

merhaba, geçmiş olsun. Reflü (kaçak) olduğunu belirtiyorsunuz. Derecesi, böbrek üzerine etkisi değerlendirilmeli, gerekirse ameliyat edilmelidir. İstanbul'a gelecek olursanız ayrıntılı olarak değerlendirmek ve tedavi etmem mümkün olur. İletişim için: *** *** ** arayabilirsiniz.

10 Nisan 2013 12:54