EM
Soru Sahibi
18 Haziran 2019 04:49

Yardım edebilir misiniz

İsmim Murat emekli hocam dişlerimi köprü yaptırmış tım ancak 9 ay gibi oynamaya başladı gittiğim doktorum kaplamayı söktügün de altındaki diş erimiş di agrı yapıyor du kanal tedavisi ile kurtardı ama tutulacak fazla bir yer yok demişti 3 ay sonra şimdi yine oynuyor ne yapabiliriz

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Cansu Bilginer Kılıç
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Murat Bey öncelikle geçmiş olsun. Köprü dayanağı olarak kullanılan dişlerin çok küçük veya kısa olması tutuculuğu olumsuz etkiler. Bu da bir süre sonra köprünüzün oynamasına neden olur. Ancak tutuculuğu arttırmak için çeşitli yöntemler mevcuttur. Bu yöntemler sizin dişleriniz için uygun mu muayene ederek değerlendirmek gerekir. Dişin harabiyet durumunu ve röntgenini görmeden buradan bilgi vermek doğru olmayacaktır. Sağlıkla kalın..

18 Haziran 2019 10:22