AD
Soru Sahibi
4 Ağustos 2017 19:01

vertebra üst plakta dejeneratif ostefitik sivrileşme

Hocam merhaba, 37 yaşındayım. masabaşı çalışıyorum. 6 senedir boyun fıtığım mevcut. sağ kolumda ve elimde uyuşma var. 15 gündür fizik tedaviye gidiyorum. raporu az önce aldım. aşağıdaki ifadeden ne anlamam gerekiyor. bilgi lütfen. şimdiden teşekkürler... C5 düzeyinde vertebra üst plakta dejeneratif ostefitik sivrileşme izlenmiştir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Enver Şahin
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Tipik muhasebeci hastalığı,masabaşı çalışması,rakamlar ve dikkat yoğunluk boyun adaletinde aşırı gerilme.Boyun eksersizlsri masabaşında sahi olsanız yapmanızı ve yüzme önerilir.

13 Ağustos 2017 15:11