KG
Soru Sahibi
12 Kasım 2019 06:12

Boyun fıtığı

Yard. Doç. Dr. Soner Büyükkınacı hocam merhaba lutfen yorunlar misiniz; fizyolojik servikal lordoz duzlezmistir. Servikal vertebra korpus köşelerinde minimal sivrilesmeler izlenmektedir. İntervertebral disk sinyalleri dejenerasyona sekonder hafif azalmistir. C3-4 diski posteriorda sol lateral reses duzeyinden hafif kaudale migrasyon gösteren protrüzyon mevcut olup spinal kord ve sol sinir kökü hafif basılanmıştır. C4-5 diski postoriorda sol parasantral minimal protrüzyon mevcut olup spinal kord indante görünümdedir. C5-6 seviyesinde superior ve inferiora dogru subligamantöz uzanım gösteren dural keseye ventralden basi oluşturup subaraknoidal mesafeyi daraltan sağ mediolateral yerleşimli geniş tabanlı disk herniasyonu mevcuttur. C6-7 diski posteriorda sol parasantral protrüzyon mevcut olup spinal kord basılanmıştır. Ayni zamanda sağ kolda %20-30 güç kaybı var.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Enver Şahin
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Hasta muayene olmadan;sadece raporda yazılanlara yorum yapmak doğru değildir.Geçmiş olsun.

25 Ocak 2020 12:37