23 Ekim 2013 09:08

veremiyorum

1.72 boydayım 80 kiloyum basenlerim çok fazla. diyette yapıyorum sporda yapıyorum bir türlü veremiyorum bna yardımcı olun lütfen. oturdugum zaman basenlerim yayılıyor utanır hale geldim lütfen yardımcı olur musunuz

1 cevap
Cevaplar (1)

Sevgili Özlem Hanım, Esasında kilo vermek sanıldığı kadar zor bir süreç değildir. Besinlerle aldığınız enerji ile fiziksel aktiviteleriniz ile harcadığınız enerji arasında denge kurabildiğiniz takdirde kilo vermeyi başarırsınız. Öncelikle üç gün boyunce tükettiğiniz besinleri miktarları ve türleri ile birlikte not edin. Sonra bu miktarlardan yavaş yavaş azaltarak beslenme çalışın. Bunu yaparken de her ana öğünde süt grubundan (süt ya da yoğurt -yarım yağlı-), et grubundan (et, peynir -yarım yağlı- ya da yumurta), ekmek grubundan (tam tahıllı ekmek ya da kurubaklagiller ya da bulgur), meyve grubundan (taze ya da kuru meyve), sebze grubundan (söğüş sebze ya da az yağlı salata ya da az yağlı sebze yemeği - 1kg sebzeye 2 yemek kaşığı zeytinyağı/sıvıyağ) besin bulunmasına özen gösterin. Göreceksiniz ki, adım adım ağırlık kaybedeceksiniz. Bunlara ek olarak, günde 8 su bardağı su içmeye ve 40 dak. postacı yürüyüşüyle yürüyüş yapmaya çalışın. Sevgiler...

1 Kasım 2013 17:17