KM
Soru Sahibi
29 Mayıs 2016 19:01

varis tedavisi

iyi günler doktor bey.35 yaşındayım ve 15 yıldan beri ağır sanayide tornacı olarak çalışmaktayım.yaklaşık 3 ay önce sol bacagım ve ayak bileğim durduk yere şişti ayakta durma yürüme sıkıntım var ve 3 aydan beri de hep raporluyum pcr testi yaptılar ve iki grupta faktör 5 te heterozigot mutasyon saptanmıştır diye sonuç çıktı.inr değerim comadin sayesinde 2 nin üstüne çıktı fakat trombosit değerleri hâlâ yüksek.bende iç varis var ve iki ay arayla çekilen renkli dopler sonuçlarında da venlerden ikisi kasıktan ayağa tamamen tıkalı gözüküyor.tedavi gördüğüm doktor da derin ven trombozu olduğunu ve ameliyat olma gibi bir şansımın olmadığını söyledi.yaklaşık 3 aydır bacak ve ayak bileği çok kötü şiş ve şikayetlerim 3 aydır kullandığım ilaç tedavisine rağmen azalmadı.bu durum beni çok korkuyor doktor bey.benim gerçekten anjiyo veya iğne ile ameliyat olma şansım yok mu gerçekten?benim bu sıkıntılarım bu bacak ağrısı ve Şişliği ne zaman geçmeye başlayacak hergün günde bir tane comadin ve doxium kullanıyorum.şu durumda benim başıma gelecek en kötü senaryo ne olur ne yapmam gerekiyor?iyi günler dilerim doktor bey.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Mahmut Akyıldız
Kalp Damar Cerrahisi

Ameliyat olma şansın var..kapalı sistemle pıhtı yok eritme sistemine uygun mu değilmi onun için sizi görmek lazım

29 Mayıs 2016 19:35