22 Ekim 2021 11:22

Varikosel.

Merhaba Kenan hocam. 32 yaşındayım. Yaklaşık 1,5 aydır yürürken sol testiste ağrı hissediyorum. Bugün çektirdiğim ultrasonda; 'Sol pampiniform pleksus venleri normalden geniş olup (4 mm) panpiniform pleksus ve peritestiküler venlerde valsalva manevrası sonucunda reflu izlendi' şeklinde bir sonuç çıktı. Değerlendirmenizi çok merak ediyorum. Sizce hekimimden spermiogram istemeli miyim? Çok teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

ümit bey varikosel ile skrotal ağrı arasında ilişki var başka nedenler den dolayı olabilir. spermogram ise sizin evli durumunuza bağlı olabilir

25 Ekim 2021 08:34