CP
Soru Sahibi
24 Ağustos 2021 00:36

Vajina Muayenesi

Merhaba Doktor Bey. Ben yakında evleneceğim için cinsel konularda bilgilenmek adına bir kliniğe gittim. Orada cinsel organımı tanıtmak için ayna ile bana gösterdiler. İlk defa organımın iç kısmını gördüğüm için biraz gerildim açıkçası. Size sorum ise şunlar olacaktı: 1-Orada cinsel organımın iç kısmında beyaz birikintiler gördüm. Doktor hanıma onların ne olduğunu sorduğumda enfeksiyon olduğunu söyledi ve funit isimli bir ilaç yazdı. Günde 3 kez kullanmamı söyledi. Aklıma sizin yazılarınız geldi, her enfeksiyona her ilacın uygun olmayabileceğini yazmıştınız yanlış hatırlamıyorsam. Orada doktor hanım beyaz akıntıyı ayrıntılı incelemedi. Sadece gördü. Sizce bu ilacı kullanmalı mıyım, ne önerirsiniz? 2-Bir de bunun vajinal enfeksiyon değil de idrar yolu enfeksiyonu olma ihtimali var mı? (idrarımı yaptıktan sonra hafif yanma oluyor.) İdrar yolu enfeksiyonu da iç dudak çevresinde beyaz akıntı birikimine neden olur mu? 3-idarar yolu enfeksiyonu veya vajinal enfeksiyon cinsel iliskide yanma batma gibi seylere neden olabilir mi? 4-Gittigim doktor hanim mizaci sert biriydi, acikcasi gerildim ve biraz da pisman oldugum gittigime. Sorularimi sordugumda sert bir karakterle karsilastigim icin de her sorumu soramadim. Acaba organimi ilk defa gordugum icin ve ilk defa bu sekilde bir muayene oldugum icin boyle gerilmem normal mi, yoksa vajinismus belirtidi denebilir mu buna? 5-Doktor hanim bana vajina icini gosterdi sanirim. Cunku eli ile icini acti bir seyin. Acaba bu esnada kizlik zarina herhangi bir zarar vermis olabilir mi? Ya da vajinama mikrop vs bulasmis midir? Bilgilenmek icin gittigim bu muayeneden kafam daha da karismis ve gergin bir sekilde ciktim. Sanirim gereksizdi bu muayene. Zamaninizi sorularimla aldigim icin kusura bakmayin lutfen

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yorumlarınız ve uzun sorularınız bir anlam taşımıyor. Sanırım psikolojik sorunlar yaşıyorsunuz. Söylenenler ve yapılanlar tıp dışıdır, gerçeklik taşımıyor. Dijital ortamda size ancak okumanızı önerebilirim. Daha çok bilgilenmek için www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (CİNSELLİK) ulaşabilirsiniz.

24 Ağustos 2021 12:45