6 Haziran 2021 18:07

vagus siniri bası nelere neden olur

hipertansif kös varmıs.once kustum.sonra hayatımda hic olmayan sekilde.agzımda tukuruk oldu bogazım yandı water brush yasıyordum 7/24 agzımda tukuruk olurdu.manometri ve impendans ve ilaclı film sonucu reflu yok ciddi basınc var ama akalazyan da yok dendi.sonrasında ise ana şikayetlerim arttı 2 yıl oldu.agzımdaki tukuruk azaldı kurudu.gozlerim de kuruluk oldu.bu defa sjogrene bakıldı yok dendi ama bence var.cunku sakızla yasamazsam tukuruk yok agzımda hic.midem de gec bosalma ve de sarkma da olmus.gogus kafesim yapısık karın zarım yapısık.vucudumda ciddi hararet var.kuruluk ciltte sacta da asırı.ben hayatım boyunca yaglı saca cilde sahiptim fark bariz.sorum şu: onca dr nedeni tespit edemedi. mide gec bosalması vucutta dehitrasyon yapar mı.midem iyi de sindirmiyor dıskıda gıdalar oluyor.mide de asitte eksik olabilir . regl de goremiyorum. acaba mide alt ucundaki bu ciddi basınc vagus sinirine basarak tüm vücut dengesini bozuyor olabilir mi.onca dr onca tetkikle bir sey bulamıyor cunku.ama yasadıgı seyler asırı bir kuruluk.diger yandan vagusun bunca sikayet icin bir cevabı olabilir mi.yemek borum daralıyor anlıyorum.kuruluk cok fazla bir sey yesem birbirine sürtüyor sanki ses geliyor.sacma ama boyle:( lpr den de supheleniyorum mide cok gec bosalıyor asit az kuruluk yanında lpr de var gibi.lutfen cevabınız kıymetli olacak.safrada da taş kum olmus.sikayetin kaynaginı bulamıyorlar 2 yıldır her gunum kötü geciyor

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun, ağız kuruluğu ağızdan nefes almanızada bağlı gelişebilir, burunda septum deviasyonu ve tıkanıklık varsa bu durum gelişebilir, Vagus siniri 2 adettir ve vagus basısı mide kasılması ile gelişmez, böyle bir durum söz konusu olmaz.

21 Haziran 2021 11:46