4 Mayıs 2021 19:06

Uyuz kaşıntısı

Hocam merhaba... uyuz tedavisindeyim kwellada şampuanı bir kez ıslak saçta ve vücudumda 15 dak bekletip duruladım üstüne sadece şampuan yaptım bir kez de kuru saçta aynı şekilde yaptım üstüne şampuan yaptım... böyle 3 kez yaptım sonra kaşınmayan kafam deli gibi kaşınmaya başladı bişey yürüyor hissi gıdıklanma hissi oldu ve yüzüm de vücudum da hep kükürt kesesi yapıyorum sonra vücudum ve yüzümde aynı oldu gıdıklanma yürüme hissi ek olarak vücudumda batma var kaşınıyo sivilce çıkıyo ama kabuk bağlamıyo tedavi olmadan önce 5-10 du tedavi sırasında sonrasın da sivilceleri sayamıyorum... sürekli elim kafam da yüzüm de sizce nedir uyuz yüzüm de kafam da da mı var yoksa ilaç ve kükürtlü sabun alerjisimi oldum ama sivilce çıkmıyo kafave yüz de sadece gıdıklanıyo ve bitli gibiyim ama bit sirke yok yani tedavideyim vücudum da 5-10 kaşıntılı kabuklu sivilce için vermişti dr şu an da dra gidemiyorum neden oldu anlamadım tedavi sırası ve ara verince sivilce kusuya kabuklu değil ama çok Endişelendiğim için size soruyırum sizlere ve kwellada lısyonu da şampuan yaptığım arada iki gün üst üste sürdüm yıkandım bu sefer yine aldım 3+3 gün kürünü yapacam çünkü minik minik sivilce kustu vücudum çoğu kaşıntılı değil kabuk da olmuyo bazıları da kaşınıyo korkumdan bi daha aldım yine de ama bnm canımı sıkan kafam ve yüzüm de görünür de boyun üstün de sivilce yok bu saç kaşıma gıdıklanma niye oluyor yaş 38 cinsiyet kadın yüzde kafa da olur mu uyuz ilaç öncesi yoktu bişey yüzüm de kükürt kesesi yapınca bu hisler oluştu burnum kulağım kaşlarım kirpiklerim bile kaşınıyor Allahım inşallah yoktur bişey kendimden tiksindim nerden kaptığım belirsiz kimseye de gitmiyorum kimse de kaşıntı yok bnm dışında ya kuaför ya mağazalardan kesin ilaç sonrası sivilce çıkar mı kaşıntılı ya da kaşıntısız ve kafa yüz için bilgi verirseniz sevinirim tşkler

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Osman Şener
Dahiliye - İç Hastalıkları , Alerji Hastalıkları

Çiğdem hanım, geçmiş olsun. Sizi görmeden bir şey söylemem doğru olmaz. En iyisi uyguladığınız tedaviyi öneren meslektaşımla tekrar görüşün. Sağlıklı günler diliyorum.

5 Mayıs 2021 13:22
Soru Sahibi

Hocam 6 günlük kwelleda kürüm bitsin tabi ki tekrar gidecem bnm mrk ettiğim o şampuandan sonra ve yüzüme kükürt kesesinden sonra bitli gibi kaşınıyorum yüzüm de kaşınıyo hele yüzüm kulağım gıdıklanıyorum resmen ama göğüsden yukarı hiç sivilce kusmuyor ilaçlarda yapıyor alerji ama hiç kaşınmıyor kabuk bağlamıyor çıkanlar kısacası ilk kürüm de rahatladım yavaştan yüzde kafa da yetişkinler de uyuz oluyor mu hastalarınız da hiç gördünüz mü içim rahat etmesi açısından soruyorum kafa çok tehlikeli çünkü

5 Mayıs 2021 18:00
Prof. Dr. Osman Şener
Dahiliye - İç Hastalıkları , Alerji Hastalıkları

Sağlıklı günler dilerim.

20 Mayıs 2021 15:35