AF
Soru Sahibi
18 Nisan 2020 15:19

Üst üste diş

İyi günler sol üst damağımda köpek dışı üstten çıkmış durumda 19 yaşında ankarada bir kaç dış doktoruna gösterdiğimde alttaki Diş çekilip tel ile bu diş assaya indirilecek demişti. Şuan 24 yaşındayım agrida yaşıyorum burada imkanlar çok yok bu gun diş muayenesi oldum yaşım 24 olduğundan köpek dişı tam çıkmış durumda direk üstteki köpek dişini çekelim tele gerek yok dedi. Damakta boşluk kalırmi diye sordum 1 hafta içerisinde damak kendini tamamlar Bi boşluk kalmaz dedi. -Ayriyetten köpek Dişı sağlam Bi dış olduğu için bunu çekmek iyi olur mu ileride her hangi bir sorunu yol açar mı daha fazla zaman geçmeden düzene girmesini istiyorum. -Bu Alttaki diş köpek dışı çekildikten sonra biraz daha öne gelip dış arası boşluğu kapatır mi.

1 cevap
Cevaplar (1)

Ortodonti tedavisi görmeden yaptıracağınız işlemler, tatmin edici sonuç vermeyecektir. Köpek dişinizin çekilmesi son seçenek olmalıdır. Ortodonti tedavisi yapan bir diş hekimine muayene olarak farklı tedavi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

22 Nisan 2020 23:07