AG
Soru Sahibi
15 Haziran 2020 16:13

Üst damak şişlik

Merhaba 14 aylık oğlumun üst damağında bezelye yarısı kadar kahverengiye dönük rengi olan ve içi apse görünümlü şişlik var hemen aynı hizasında azı dişleri çıkıyor bundan kaynaklı olabilir mi dişlerini gazlı bez ile temizliyorum ve her yemekten sonra su veriyorum ki ağı içindeki yemek artıkları gitsin diye

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Pınar Karataban
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhaba, Eğer o bölgede gözle görülür bir çürük yok ise diş etindeki şişlik diş çıkarmasına bağlı olarak ortaya çıkmış olabilir. Gazlı bez ile yumuşakça temizlemeye devam edin ve uygunbir zamanda da .ocuk diş hekimini ziyaret edin. Sevgiler.

16 Haziran 2020 16:30