KD
Soru Sahibi
13 Mart 2018 11:38

Ultrasonografi sonucu normal

Merhaba hocam.ben 21 yasindayim ailemde kanser hikayesi var.klinik kontrole gittim ultrasonografi raporda her iki memede yasla uyumlu fibroglandüler doku eko paterni izlenmektedir diyor otekiler normalda bu ne anlama geliyor.tesekkurler

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Öner Menteş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Damla Hanım, Merhabalar. Ailenizde meme kanseri olması sizin risk altında olduğunuzu göstermektedir. Fibroglanduler genç yaş meme dokusu demektir. Eğer rapo bu şekilde ise riskli durum yok gibi. Size ayda bir adet sonrası kendi kendinize muayene ve yılda bir meme USG çektirmenizi öneririm. Sağlıklı günler diliyorum.

14 Mart 2018 00:50
KD
Soru Sahibi

Hocam babamin tarafinda cok kanser türü var.kuzenide gogüs kanserinden vefat etti.kardesim kan kanseri. Sonuclari ben size tam söyliyim icim rahatlasin. Her iki memede yasla uyumlu Fibroglanduler genç yas meme dokusu dediniz onun haricindekilr her iki memede solid kistik lezyon saptanmadi.duktuslar normal genislikte olup patoloji saptanmadi.her iki aksillada patolojik lenf nodu saptanmadi.sonuc BI rads 1normal meme us yaziyor.simdiden tesekkurler

14 Mart 2018 01:12
Doç. Dr. Öner Menteş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

SONUCUNUZ TEMİZDİR BİR YIL SONRA MEME USG ÇEKTİRMENİZİ AYDA BİR KENDİ KENDİNİZE MUAYENE OLMANIZI ÖNERİYORUM

14 Mart 2018 12:13